Szakállas hölgy, törpék vagy óriások?!
Nem erre kell gondolni, ha a különcök találkozóját olvasod, hiszen a hétköznapi emberek is épp oly különlegesek, vagy valami miatt egyediek! Az első Különcök találkozóján erre szerettünk volna rávilágítani egy kötetlen beszélgetés keretein belül, ahol a közönség ugyanúgy elmondhatta gondolatait, mint a meghívott vendég!
Az esemény idén több állomásponton kerül megrendezésre, különböző témákban. A rendezvény fő iránymutatója az egyenlőség marad, a témákhoz kapcsolódóan a meghívottak mindig bővülnek.
Vendégeink voltak:
Cosplay: Hegedűs Laura; Pados Lara– Két fiatal diák, akik szabadidejüket saját tervezésű cosplay jelmezek megvalósítására fordítják. Kíváncsiak voltunk, vajon mennyire függ ez össze a korábban divatként terjedt „emó” korszakkal, vagy hogyan reagálnak az emberek, mikor manga-figuraként utcára lépnek. Mennyire tartják ezt polgárpukkasztónak, illetve lehet ezt a későbbiekben is folytatni vagy továbbfejleszteni?!
MadeByEdith: Ujfalusi Edit felnőtt dolgozó anyuka, aki munkája mellett olyan hobbit talált magának, amit általában a gyerekek is élveznek, gyöngyökből készít egyedi ékszereket. Sokan azt hiszik, vagy első hallásra azt gondolják, hogy a gyöngyfűzés kislányoknak való remek elfoglaltság. Edit segített erre rácáfolni, hiszen felnőtt fejjel is csodákat lehet kihozni belőle, talán divatot is lehet vele teremteni?!
Pászti Péter nem mindennapi szabadidő eltöltést választott magának. Hazánkban és Európában is egyedinek számító művészeti ág a kalligráfia. Péter dolgozó családfő, aki szabadidejében a kalligráfiának hódol, betűkből, szavakból alkot képet. Az egyedi tevékenysége mellett a vallási kirekesztésről is beszélgetni fogunk vele, hiszen vallási hovatartozása néha elég kellemetlen helyzetbe is sodorta. Összefér a művészet és a vallás úgy, hogy mindkettőt ellenzi a környezete?!
Kuckó Önkéntesség- Strényi Veronikával beszélgettünk az önkéntesség fontosságáról. A Kuckó csapata árva, szegény és rászoruló gyerekeken segít. “Célunk, hogy élményt adjunk a gyerekeknek és segítsünk nekik abban, amiben igazán jók és tehetségesek.” Programjaikról, az önzetlenségről és a gyermekvédelem legnagyobb problémáiról is szó esett.
Wilfred Etadaferua– Utolsó témánk egy olyan fiatal sráccal lesz, aki bár Magyarországon él, de Ukrajnában született. 2000-ben választották országunkat hazájuknak. Kíváncsiak voltunk, mennyire tudott felzárkózni a magyarokhoz, és mennyire befogadóak a hazánkban élők, volt e bármilyen rossz élménye vagy tapasztalata a társadalmi megkülönböztetések vagy a bőrszíne miatt?!
Műsorvezető/ kérdező– Galgóczi Eszter